Świętochłowice - Forum bez polityki

Apolityczne forum miłośników historii i kultury Śląska i Świętochłowic
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:55

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21 paź 2015, 7:12 
Offline
Użytkownik
Użytkownik

Rejestracja: 17 gru 2013, 8:32
Posty: 281
Idzie to tyż posuchać na www.ojgyn.blog.onet.pl

Bōł se rōłz jedyn istny, ftorego już dugszy czŏs sztyjc i jednym ciyngym bolała festelnie palica. Nŏjprzodzij jakosik to strzimŏwŏł, jechŏł na pilach, ale po jakimsik czasie już niy poradziōł. Poszōł tōż tyż do dochtora. Tyn ci go łobadŏł, łobsuchŏł, łobejzdrzŏł gynał i gŏdŏ:
– Nō dyć, wiym, jak wŏs panoczku wylyczyć, ale bydzie trza wōm panoczku wytnōńć jajca. Mŏcie panoczku mało ftory, niypotkany cufal drikowaniŏ jajec na grōntlaga krziżōw. Te drikowanie sprŏwiŏ tyn bōl gowy. Jedzinym knifym coby wŏm uholkać jes wyrżniyńcie jajec. Co wy panoczku na to?
Chop zblŏd i medikuje. Jak tyż to bydzie u niygo bez tych jajec, nō i tak ci we cŏłkości... Jednakowōż prziszŏł na te idy, iże ze takim srogachnym bōlym gowy niy dŏ sie żyć, uzdŏł, co „pōjńdzie pod pitwok”. Śleciało pŏra dni po operacyji i gowa go już blank niy targała. Jednakowōż czuł, iże straciōł, zapodziŏł na fiks, na amynt cosik festelnie ważnygo...
Uzdŏł tōż tyż, co by se to, chocia ino tymczasowo, wyglajchować nowym prziłodziyniym. Wlŏz do składu i rzōńdzi:
– Chca sie lajstnōńć nowy ancug!
Przedowacz zmierzōł go weźrokym i pedziŏł:
– Łozmiar 44?
– Ja! A skany łōni to wiedzōm?
– Nō, tōż tyż to jes moja robota...
Tyn istny przimierzōł, pasowŏł tyn ancug, lŏł ci mu tyn ancug gynał.
– Możno lajstniecie sie panoczku tyż i nowŏ hymda, ja?
– Niych bydzie!
– Łozmiar 37?
– Ja, a skany żeście to wiedzieli panoczku?
– Anō, to moja robota!
Tyn istny łoblyk ta hymda, sztimowało, lŏła mu łōna gynał.
– To możno sprawiyli byście se panoczku jesce nowe szczewiki?
– Anō, niych bydōm i nowe szuły!
– Łozmiar 8,5 ja?
– Ja, a skany żeście to panoczku wiedzieli?
– Anō, to przecamć moja robota!
Chop spasowŏł szczewiki, gynał napasowane...
– Nō, tōż możno tyż sprawiyli byście se panoczku i nowe batki?
Deczko szpekulowaniŏ...
– Nō ja, przecamć godzi sie, przidajōm mi sie nowe batki.
– Łozmiar 36?
– Nō, łostatnio nosiōłech łozmiar 34...
– Niy mōgliście panoczku nosić 34. Kejbyście take mieli na sia, to by wōm drikowały jajca na grōntlaga krziżōw i mielibyście panoczku łokropiczny bōl gowy!

_________________
Ojgyn z Pnioków


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 cze 2022, 8:54 
Offline
Użytkownik
Użytkownik

Rejestracja: 11 lip 2020, 8:30
Posty: 55
Dziś opowiem wam o jednym wspaniałym produkcie konopnym , na które natknąłem się zupełnie przypadkiem. Myślę, że wielu z was przynajmniej raz w życiu musiało zmagać się z silnym bólem głowy. Niestety ja przez to przechodzę bardzo często. czy jestem głodna, niewyspana, zdenerwowana czy przezmęczona... efekt jest ten sam - pulsująca skroń i minus garść tabletek przeciwbólowych :( . Nie badałam się dokładnie dlaczego mam te bóle głowy u siebie, wiem tylko, że mam niskie ciśnienie krwi i to może być jeden z powodów .
perspektywa brania tabletek czasami przez kilka dni z rzędu wcale nie jest zachęcająca tylko żołądek ma podrażniony przez to . Dlatego dla mnie jakaś nowa alternatywa dla tabletek byłaby prawdziwym zbawieniem. W przeddzień 8 marca, odwiedzając stolicę Wielkopolski biegając po sklepach w poszukiwaniu drobnych upominków dla bliskich, natknąłem się na na sklep konopny Konopną Farmację i poleciła mi 2 produkty z konopi które według opinii klientów szybko uśmierza ból amfor konopny i olejek cbg 9 %. Oba kupiłam nic nie miałam do stracenia możecie w necie poczytać o tych produktach i w sumie też zamówić bo Proszę sobie wyobrazić moje zdziwienie, gdy obchodząc sporą ilość różnych dużych sklepów i aptek w Gdańsku , nie znalazłem amforu konopnego i olejku CBG https://konopiafarmacja.pl/ rzeczywiście jak tylko wróciłam do Gdańska i zdążył mi się ból głowy natychmiast spróbowałam tych produktów konopnych i pomogło !!w 15 minut pulsujący ból głowy ustał !!! Amfor wcieram w kark i za uszami , a olejek CBG stosuję 2 krople pod język tak jak mi pani w tym punkcie poleciła. Każdemu migrenowcy polecam wydaje mi się że ten olejek konopny leczy też migrenę bo ataki mam coraz rzadziej .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 sie 2022, 4:38 
Offline
Użytkownik
Użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 gru 2013, 19:22
Posty: 1528
Lokalizacja: Hajduki
Tu nie ma ani jednego słowa po ślonsku,co to jest.

_________________
[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group